Benitses

Corfu 2022- Benitses

Kui foorumeid lugeda, siis äraütlemata palju soovitusi on selle väikese linnakese kohta. Ka transfeeriga Corfu Townist tulles jääb tuledes maaliline restoranide tänav ja teisel pool luksuslik jahisadam kohe silma ja meelde. Otsustame külastada linnakesest ja ca 3 km eemal kõrgel mägedes asuvat Achillioni paleed. Õieti küll lossiaeda, sest palee ise on renoveerimistöödeks suletud. Kuna liikusime ühistranspordiga, siis tuli välja otsida lähim peatus- arvasime, et selleks on toreda nimega Potamaki, aga tegelikult on olemas ka palee nimeline peatus just täpselt mäkke tõusva tee alguspunktis ehk veidikene Benitses linnakesest pealinna poole. Meil vedas- bussisaatja unustas meie peatuse ja sõitsime linnakesest mööda- ja nagu selgus, täpselt õigesse kohta. Mäkke tõus palava keskpäeva päikses käes on päris ränk. Tee sikk-sakitab nagu mägitee ikka. Teele jäävad mõned basseinide ja imeliste aedadega majutuskohad- osadel kutsuvad sildid, mis lahkesti meelitavad basseiniala kasutama. Kilomeetrikese pärast autosid mööda lastes hingame ja hingeldame varjulises kurvis- alt tulev auto peatub ja pakub meile küüti. Noorpaar on pärit Montenegrost ja olla just eelmisel päeval pallee aeda külastanud. Elupäästjatega meeldivalt juttu veeretades jõuame märkamatult sihtpunkti. Täname ja olema tänulikud. Turismibusse ja rendiautosid on vaatamata pallee remondile mäetipus kõvasti. Aiapääse on 5.- EUR/ külastaja kohta. Jalutame ja imetleme. Rahva silme all teevad kunstnikud oma tööd- osad skulptuuridki on tellingutes ja piirdelindid ümbritsevad kraanatöötsooni.

Austria kesrinna ja Ungari kuninganna Sissi kohta ja tema seosest Korfu saarega saab lugeda siit ja Wikipeediast.

Vaateplatvormilt on väga kaunis vaade Korfu linnale ja küpressirohketele mäenõlvadele. Pildistamiseks on kauneid eendeid ja jalutamiseks varjulisi alleid.

Otsustame tagasi tulla kui loss täies hiilguse taasavatakse.

Allaminek jalgsi on mõnus astumine, päev kütab järjest palavamaks. Õnneks oleme endale lubanud jäätised ja puhkepausi Red Corner nurgapealses kohvikus. Ka vastas on seal imekauni aiaga söögikoht. Allaminev tee ristub matkarajaga, aga me järgime oma Mapsi, mis hoiab meid maanteel. Möödub ka Corfu Town Hip-Hop buss, mille marsruudis on Achilleon sees.

Allajõudes laseme end meelitada Public Beach siltidest ja valime ühe esimestest kõnniteelt allamineku võimalustest. Rand on ilusate valgete kividega. Merre minnes muutuvad kivid suuremateks ja libedamateks, tagapool asendub see savise merepõhjaga. Ujumisjalanõudega pole see kõik mingi probleem. Hulbime mõnuga pooltunnikese täiesti suvalises maanteeäärses rannavees ja tunneme soojusest rõõmu. Tagasi ukerdades plaanin minna Agnese kombel suure kivi taha kuivama, kuid sellele plaanile tuli kiire lõpp. Kivi omanik oli krabi, kes galloppiga kivi mööda peidupaika otsima hakkas ja minu kiljumise eest kiviprakku põgenes. Kuidagi tuli ikka kivi taga ennast sättida, et edasi sammud linna seada.

Benitses oligi täpselt selline – mere pool suur sadama ja ranna ala ning vastas peatänav butiikidega ja söögikohtadega. Kõht oli tühi ning asusime kohe järjest menüüsid lugema. Uute nägudena jäime teravalt silma ning kõik sisseviskajad tulid järjest oma tööd tegema. Hinnad tundusid kallid ja suhtlemine veidi pealtükkivam kui Kavoses harjunud olime. Söögikohad olid muidugi ausad, linad laual ja puha … . Lõuna veetisme aga hoopiski pargis kohalike kasside valvsa pilgu all. Puude varjus oli hea süüa kohalikku Gyrost (mis maitses teisiti kui Kavose kodune, sinepise lisandiga) ning juua kohalikust Coopist ostetud purgiõlut.

Teine sihtpunkt oli meil Benitses veel- Benitse termide varemed. Mida me ei leidnud, olidki need samad varemed- kaardirakenduse näitas tänavaks söögikoha tagahoovi. Nagu Harry Potteri Sigatüükasse viiv raudteejaam. Kindluse mõttes tuulasime läbi ümberkaudsed tänavad. Linn on täis hoovikohvikutega majutusasutusi, kuid ka üsna tihedalt kohalikke elamisi. Rahulikumatel tänavatel oli kuulda puuridega rõdudele tõstetud kanaarilindude laulu ja perenaiste koduste toimetuste helisid.

Oli aeg minna õhtusele bussile. Benitses on kena koht imeilusa rannapromenaadiga ja kindlasti leiaks restoranide seast mõne õhtusöögielamuseks. Oleme selle linnakese õhku ja õhustikku hinganud.

Vahetud muljed meie Corfu reisiblogis.