Järvemuuseum Akva:rium

Järvemuusuem Akva:rium

Võrtsjärve Järvemuuseum

Mai 2022

Muuseumiöö 2022.

Tore, et Muuseumiöö ettevõtmine on peale keerulisi olusid ja aastast pausi täies hiilguses tagasi. Muuseumid ja galleriid on sel õhtul pidulikumad kui muidu ja ootavad üllatustega külastajaid hiliste öötundideni. Läbi aastate on öödes olnud erinevaid teemasid- sel aastal oli öös …. unistusi.

Kas kalad unistavad? Aga kas kalad magavad? Muuseumiööl sai seda uurida vägagi vilgast elu täis Järvemuuseumist. Parv ootas peegelsiledal järvel sõitjaid. Kolmanda korruse rõdult vaadates läks tiir lausa Tondisaareni välja. Muuseumirahvas oli rõdule lahkelt jätnud binokli, kuigi rõdult avanev vaade oli ka ilma selleta imeline. Esimesel korrusel on akvaariumid ja põrandaalune jõgi õhtusele ajale vaatamata liikumises. See läbi ruumi kulgev kalajõgi on äge lastele uudistamiseks ja endal kõhe üle jalutada. Meie vetes elavad kalad on vaatamiseks väljas ja akvaariumitel selgitavad jutud juures. Osad kalad on uudishimulikud, teised ei tee eriti külalistest väljagi. Ka vähk oli kivi all peidus ja angerjalapsed tihedalt ühes akvaariumis, ilmselt päevahoius.

MÖÖ 2022 programmis pakkus Järvemuuseum väikese tasu eest parvesõitu ja virtuaalreaalsus seadme abil sukeldudes kalade uudistamist. Muuseumiöö sümboolse erihinna eest olid giidituurid ja võimalus kuulata Arvo Tuvikese loengut “Amazonase saladused”, sai joonistada ja mängida.