Kavos

Kavos – meie Korfu kodu 2022

Plaanides puhkust Korful otsin majutust lõunaosa liivarandade läheduses. Kunagi kiirelt tutvutud Agios Georgiuse küla oma väiksuse ja lõputu rannajoonega oli midagi väga sarnast otsitavale- aga unistuste elamine (soodne, aga samas avar ja moodne) ei tule kuidagi näpu alla. Ilmselt liikus näpp natukene liiga kaugele, aga täpselt sobiv apartmenthotell on täitsa olemas ja võlub meid hetkega. See on täpselt õige koht meie koduks kolmenädalase puhkuse ajaks. Alles hiljem leiame, et meie kodu on Kavose nimelises linnakeses, kuhu keegi ei soovita majutust võtta. Võtame seda väljakutsena ja ei muuda/tühista broneeringut. Natukene piilume veel foorumeid ja kommentaare, aga ei lase end heidutada.

Kavoses kohapeal olles tunneme end esimesest hetkest koduselt, kõik on nii nagu peab olema. Elu oma naturaalsuses ja kogu mahlakuses, nii valguses kui varjus- ei ole midagi ülepakutut, ülelakutut ega võltsi. Ka kolm nädalat hiljem oleme sama meelt- see on meie koht ja siia tuleme tagasi. Samas täiesti rahulikult saame sõpradele tuttavatele öelda- Kavost ei soovita, vaadake majutus põhjapoole. Selleks, et nautida puhkust ka edaspidi kaasmaalasi kohtamata.

Milline siis on see vastuoluline Kavos- Korfu saare lõunapoolseim turismikeskus? Saar lõppeb Kavose linnas olevas silmuses. Meie kodu- Korina Apartment hotell on kohe selle sigina-sagina alguses. See linn ei maga kunagi, kuid meie hotellini öine melu ei ulatu. Samas on hotelli ees mugavalt Greenbussi peatus ja vastas Ekati Mare hotell, mis on kindlasti üks hea valik nõudlikuma külastaja jaoks. Meie majutuse külalistel on võimalik Ekati Mare hüvesid vautšerit ostes nautida- saame meiegi aeda sisse piiluda. Väga mõnusa aia ja basseinialaga hotell on tol pärastlõunal rahvarohke ja me piirdume jalutuskäiguga. Edasi kulgeb Kavose kitsas peatänav otsejoones saarekese lõppu- palistatuna kõikvõimalike söögikohtade, pisikeste kaupluste, reisibüroode ja autorendifirmadega. Neid ei olnud võimalik kokku lugeda. Äride peal on korterhotellid ja nii see linnake toimetabki. Väheke suuremad hotellid on vastu rannariba, seal käib osadel basseinialadel DJga pidu juba varasest pärastlõunast, kuid on ka vaikseid armsaid rannatoole rentivaid kohvikuid nagu näiteks meie lemmik Florida. Rannariba lõppeb vastu kaljuseina, seal on surfarite paradiis.