Liblikamaja

Liblikamaja

Liblikamaja

Mai 2021

Kevadine päikesepaiste äratab looduses liblikad, iga valgust täis päeva järel on liikvel neid järjest rohkem. Eestimaal on talukoht, kus liblikate ilu on aastaringne. Majapidamine on põldude ja metsade vahel, kuid kaardirakendusega kergesti leitav. Talu kõrvalhoone üks tiib on troopiline talveaed, kuhu minnes võib julgelt jope seljast võtta. Ka selleks, et kohmakust vältida. Liblikad on õrnad ja liiguvad vaevukuuldavalt. Samuti on neid põrandal- tuleb iga sammu ette vaadata. Tormaka lapsega ma Liblikamaja külastada ei julgeks. Habrast ilu leiab kõikjalt kui silmad harjuvad ja oskavad oma toimetusi tegevaid kaunikesi rohelusest leida. On värvikirevaid noori liblikaid ja juba narmendavate tiibadega eluõhtul liblikaid.

Maja perenaine on abivalmis küsimustele vastama ja oma hoolealuseid tutvustama. Nägime ka alles roheliste ussikesteni ringi siblivaid liblikalapsi. Liblikate üürike eluring nõuab nende pidevat uuendamist. Õhkõrnadest tiibadest, mis jäävad järele liblikate kaunist elust, teeb perenaine omanäolisi ehteid.

Liblikamajas on hoolealuseid veelgi- vöötorav ja papagoid ning õues veel värvikirev kalatiik. Soovitan Liblikamaja mõnusaks kõrvalepõikeks Eestimaisel ringsõidul.

Liblikamaja alustas tööd aastal 2017 ja asub Koonga vallas Kiisamaal. Ettevõtmine on pidevalt arenev ning peale liblikate on igal aastal juurde tulnud uusi teenuseid. Saab tellida fotosessiooni või üllatada kaaslast romantilise piknikuga lendlevate liblikate keskel. Liblikamajast Pärnumaal on olnud mitmeid artikleid ajakirjanduses.