MOMU Mootorispordi Muuseum

MOMU Mootorispordi Muuseum

Momu

2 aprill 2022

MOMU ehk Mootorispordi Muuseum

MOMU mootorispordi muuseum on üks vägev muuseum, mis tutvustab Eesti mootorispordi ajalugu. Muuseum asub ajaloolises Ellamaa elektrijaamas Turbas, külas, mis jääb 40 km kaugusele Tallinnast läänes. Muuseumis on esindatud mitmesugused mootorispordi alad automotospordist veemotoni, erilise tähelepanuga Eestis valmistatud võidusõidumasinad. Isegi minul kes ei ole väga suur mootorispordi huviline oli seal väga palju vaadata ja uudistada. Eriti meeldisid Lada rallikad. Kõik see ajalugu on väga äge. Hea on ka see, et paljudesse eksponaatidesse saab ka sisse istuda. Siiski kui uks on kinni siis ära sisse trügi.

Aega tuleks MOMU külastamiseks võtta julgelt pool päeva või isegi rohkem. Siis saab kõik asjad peensusteni üle vaadata.

Vormelitootja TARK (hiljem KAVOR)

Aastate jooksul on Eestis tegutsenud kaheksa erinevat võidusõidutehnikat tootvat ettevõtet. Neist silmapaistvaim oli vormelitootja TARK, mis 1980-ndatel aastatel oli toodangu poolest maailmas 2. kohal Muuseumis on väljas 252 võidusõiduga seotud autot, mootorratast ja võistluspaati, andes külastajatele põhjaliku ülevaate Eesti mootorispordist.

Ellamaa elektrijaama arhitektuur

Lisaks muljetavaldavale võidusõidumasinate kogule on muuseumihoone ise, 100-aastane Ellamaa elektrijaam, samuti märkimisväärne, kuna see esindab tükk Eesti tööstusarhitektuuri. Lisaks on muuseumi juures kaunis aed, mis on loodud Kalevi ringraja mälestuseks, kus on kuulus Pirita-Kose-Kloostrimetsa ringraja kuju, mis lookleb istutusalade vahel 73 meetrit, ning lastele mõeldud väliatraktsioonid.

MOMU lahtiolekuajad ja hinnad

MOMU Mootorispordi Muuseum on avatud iga päev 1. juunist 31. augustini, kell 10:00 kuni 16:00, välja arvatud teatud pühade ajal Täiskasvanute piletid maksavad 10€, samas kui lastele ja pensionäridele on pilet 5€, ning peredele on saadaval perepilet 20€ eest. Gruppidele on vajalik eelnev broneerimine ja giidiga ekskursioon maksab 150€.

MUUSEUM AVATUD L-P KELL 10.00-16.00!
Riigipühadel suletud!
Mootorispordi Muuseum (momu)

MOMU Mootorispordi Muuseum

Kokkuvõttes pakub Mootorispordi Muuseum ainulaadset ja harivat elamust, olgu sa mootorispordi entusiast või ajaloo ja kultuuri huviline.