Neonija

Neonija

Neonija fantaasiamaailm mai 2023

Naabrite juurdes jääb ikka ühtteist huvitavat silma ja eks seal tehakse asju teistmoodi ka. Viljandi sõpruslinnas Valmieras on justnimelt selline omanäoline koht, mida tasub juba vaid selle erilisuse pärast külastada. Väljareklaamitud varasemalt kui fantaasiamaailm, nüüd kui kunstigalerii- just selline imedemaa on Neonija Valmiera linnas.

Neonija peidab end äärelinnas. Samas majas on väike kondiitriäri ja suveniiripood. Võlumaailm ei ole väga suur- sellepärast palutakse üle kümne inimesega külastus eelnevalt registreerida. Neonija imedemaa on lugu jutustav ruumide, altarite ja müstika põimik. Meeleolu loovad eriline valgus ja muusika. On kohad istumiseks ja mõtisklemiseks. Luba värvidel, veevulinal ja helidel oma lugu jutustada. Seintelt saab lugeda juurde tekste- need on ka eestikeeles.

“Meie lasksime Teie fantaasial lennata- tunda tegelikkusevälist tunnet tegelikkuses ja unistada erinevast dimensioonist. Elu kaunidus on lihtsates asjades kui suudame neis näha imet.” – need sõnad antakse meile teele kaasa.