Õisu matkarada

Õisu Matkarada

Õisu matkarada ja põrguorg

Detsember 2023

Õisu Põrguoru matkarada on saanud uuenduskuuri ja on taasavatud. Rahulikust ja üsna tasapinnalisest Mulgimaa loodusest on see üsna sportlik leid. Raja pikkus on 2,5 km, kuid aega läbimiseks võiks võtta varuga. Läbi ürgoru voolava Vidva oja kallastel kulgev rada on tõusude ja langustega.

Õisu matkaraja parklas oleme päevake peale raja ametlikku avamist. Lund on uhkesti ja talvevõlumaa rullub lahti täies ilus. Puidust väravatest läbi ja tuleb hakata kallast mööda astuma. Tõuse ja langusi palistavad köitest käsipuud. Õnneks on lumi veel libedaks tallamata ja saab ise valida, kas sportlikult turnida või libistades alla vuhiseda. Jõgi vuliseb rõõmsalt meiega kaasa. Üle jõe minnes avaneb liivapaljandid. See on koht, mida kutsutakse Mulgimaa Taevaskojaks. Paljandi suurim kõrgus on 14,6 m. Räägitakse, et liivakivisein eksponeerib kunstiteost “Veekandja neitsi”. Me ei osanud seda otsida- paljutki oli ümbruses lumisesse vaikusesse mattunud. Rada teeb tagasipöörde piknikuonni juures. Minu mäletamist mööda läks tagasitee matkarajal varasemalt vastaskallast mööda vesiveskini, kuid uus rada tõuseb uuesti tagasi mäkke ja kattub osaliselt tuldud teega.

Õisu matkaraja puhul on tegemist on üllatava ja põneva matkarajaga. Kohapeal on vaadata veel paljutki- uudistage Õisu mõisakompleksi ja Õisu järve. Õisu mõis on suviti avatud teatrihuvilistile kui hinnatud suvelavastuste mängukoht.