Parika Väikejärve õpperada

Parika raba

Oktoober 2022

Parika rabarada on meie kodukohale kõige lähem raba ja jalutuskäigu koht. Paraja pikkusega ning igal aastaajal üllatav. Mustikate valmimise ajal ka kõhtu täitev. Kui teeviit kutsub, siis tasub ka möödasõitjal see aeg võtta ja Parika Väikejärve õpperajaga tutvuda.

Parika rabasse sõites möödute Aimla endise postkontorist, karjamõisa kompleksist-milles tegutses pikalt metskond, mahajäetud kolhoosiaegsest kütusetanklast ja jõudes metsade vahelistele sirgteedele leiategi matkaraja parkla. Parika õpperaja esimene pool on kitsuke metsarada, edasi tõusete imeilusasse männimetsa- mustikate maale. Hakkabki paistma katusealune ja järv. Raja ääres on rõõmsailmelised puitskulptuurid, millel raamatutena lugemist rabaelanike kohta. Kuulust kogunud on Parika Väikejärv mitmete loodusraamatute pildikogumikes ning on droonipiltnike huviobjektiks. Rabajärv on südamekujuline- armastajatega seotud legende liigub järve kohta mitmeid.

Rabaring on 1,6 km, matkarada parklast ja sinna tagasi 3,2 km pikkune. Parika Väikejärv ise asetseb 4,7 ha suurusel maa-alal. Maastik ümber järve kõndides on vaheldusrikas, rada hästi hooldatud. Väikejärve ümbrus on olnud alati hea auraga. Parika rabajärve purdel istudes võid lasta muredel minna ja vaimul end koguda, soojal ajal toob tumedas rabajärves suplemine ka kehale kosutust. Paadisillalt järve saab mugavalt redelist. Meie jalutuskäik on sügispäikseline ja ujumine ei meelita. Mets on aastaajale kohaselt värviderohke. Karge õhk jahutav ja karastav. Jalutuskäik Parikal teeb hingele pai.

Suvine pilguheit Parika rabarajale ajakirjanik Priit Pulleritsu silma läbi .