Randu Plavas matkarada

Randu plavas

Randu pļavas – rannaniitude loodusrada

Aprill 2022

Kui Iklast üle piiri sõita on mitmeid traditsioone. Kes sööb Kantiinis seljankat, kes külastab kilomeeter eemal asuvat populaarset huvipunkti- SuperAlko poodi. Sirutama ju peab. Kuigi, eks poekülastus jääb pigem tagasiteele ja on täna juba ehk tõesti rohkem harjumus kui majanduslikult läbimõeldud tegevus.

Meie sirutasime jalgu veel kilomeetrike edasi kenasse maanteetaskusse parkides. Parkla juures on paar lauda puhkepausiks või kiireks piknikuks ning matkarada ja rannaniite tutvustav infotahvel. Rannaniidu loodusrada ehk Randu Plavas on mere ääres kulgev rada, mis viib vaatetornini. Vahepeal laudteel ja vahepeal maastikul. Veidi metsavahet ja heinamaad. Madalamatel kohtadel on sillakesed ja oli ka üks eriti huvitav lahendus potoonidest ujuvsilla näol. Rannaniidul toimetavad loomad- me neid ei näinud, aga aed tuleb enda järel sulgeda. Loomade eest on taraga kaitstud vaatetorni ümbrus, kus on küüni taoline varjualune, pikad lauad pinkidega ja väike vajalik majake. Kas pingid on bussitäitele turistidele või korraldatakse seal kontserte, seda ei tea? Praegu oli lindude kevadine kontsert … . Talvel sobib torn ka hülgevaatluseks. Tegu on edasi-tagasi rajaga, üks suund ca 2 km.

Rannas oli inimesi valgete kottidega, hiljem tegime järelduse, et tegemist on koristustalgutega. Nägime koristustöid ja prügiautot ootavaid kotte veel edasi sõites teeäärtel ja väikealevites.