Two Wheels

Two wheels

Perehotell Riias- Two Wheels

Mai 2022

On hotellikette, mille ukse avamine ükskõik millises maailmanurgas, garanteerib sulle turvalise äratundmise. Ja on teisi, mida tõelised reisisellid otsivad- isikupära õhkavad, looga ja iseloomuga kohad. Perehotell Two Wheels on raudselt see teine- omanäoline ja omas elurütmis tegutsev hotell puitmajadega Kalnciema kvartalis, kus igal laupäeval peetakse kogukonnaturgu ja kus jalutades on tunne sarnane Karlova või Kalamaja kandiga.

Meie ei teadnud midagi puitarhitektuurist ega turupäevast. Esimesega tutvusime õhtusel jalutuskäigul, teine jääb ootama järgmist laupäevast Riiga sattumist.

Hotelli jõudes teatas tütarlaps, et oleme kohal tähtsal päeval- motoklubi hooaja avamise alguse pidustustel. Rahvast kogunes õhtuks üksjagu, samuti madalahäälseid kaherattalisi sõidukeid. Õhkkond oli sõbralik ja pajas kees supp ratturitele kõhutäieks. Meie hiliselt jalutuskäigult naastes olid viimased seltskonnad sõbralikult aega veetmas ja meiegi Riia muljeid uurimas. Nii vaikset öörahu kui selles hotellis, polegi enne olnud.

Hotelli sattumine oli kingikupongi õnnestunud valik. Meie ööbimine sisaldas ka tervitusšampust mõnusa suupistevaagnaga, personaalset hommikusööki ning pikka check out´i- saime peale toitvat Inglise hommiksööki veel mõned tunnid pühapäevahommikuund nautida.

Hotelli omanik on kirglik rännumees ja motorattur. Kodulehelt leiab kokkuvõtte 25 000 km pikkusest motomatkast Kaplinnast läbi Aafrika Nordkapi ja sealt läbi Murmanski Riiga. Iga tuba on kujundatud peremehe lemmiksihtkohti meenutamaks. Detailid, pildid annavad igale ruumile oma hõngu. 10 erineva stiiliga tuba, kuni 30 külastajale. Teheran on väike korter aiamajas oma kööginurgaga, New Delhi hostelistiilis magamiskoht mitme nariga, kus saab värsekete linade vahel magada öö vaid 19.- EUR eest. Riga- oli nagu trepi kohal olev sahtel, ei jätkunud südikust piilumist küsida.  Hea maitsega renoveeritud linnaelamu 19 sajandist on ise lugusid jutustav. Põnev on ronida katuseaknast rõdule õhtujoogi või hommikukohviga. Oled nagu miljonilinnas…. ja nagu ei ole ka.

Soovitame majutuseks neile, kellele loeb ehedus ja emotsioon. Tärne tuleb mujalt otsida… .