Väätsa matkarada

väätsa_matkarada

Väätsa looduskaitseala matkarada

Mai 2024

RMK paljude põnevate matkaradade kõrval tekib juurde ka matkaradasid, mille eest hoolitseb kohalik kogukond. Mitmed algatused on saanud käima Eesti100 projektide toel. Üks selline on ka Väätsa matkarada, mis on loodud heade kohalike inimeste nõul ja jõul 2017 “Teeme ära” talgute raames. Talguliste ja panustajate nimed saadavad laudrajal meid igal sammul.

Väätsa matkarada, teise nimega ka Vissuvere matkarada, on ringikujuline ja 3 km pikkune. Kohalikud soovitavad rada läbida vastupäeva, et eriti hea nurga alt vaateid nautida. Kui algul on rada metsane ja võsane, siis veidi aja pärast näeb juba raba moodi välja küll. Vanade rajatähistena kasutatud punased paelakesed aitavad välja laudrajani. Siit edasi on juba väga uhkete rabajärvedega maastik. On mõned istumiskohad vaadete nautimiseks. Rabajärvede vahel rada keerutabki. Meie retk õhtupäikeses on kuidagi eriti kosutav ja mõnus. Rabavaikus on ikka hindamatu väärtus. Rabast väljas ootab mäekünkal lõkke – ja piknikukoht.

Kui mõned aastad tagasi seostus Väätsa nimi eelkõige prügilaga, siis nüüd olen juba ise teadlikum- kohalik rahvas on teinud ülikõva mainekujundust. Mitmed advendiaja sõidud oleme sättinud läbi Väätsa- säravate jõuluakende pärast. Nüüd on avastatud Väätsa matkarada. On muuseumiöö ja meie suundume edasi Jalgrattamuuseumisse- see on samuti koht, mis kutsub Väätsat külastama.