Kodune Spa ja Glamping

Kodune Spa & Glamping Vändras juuli 2022

Kuigi pikem puhkus on tulemas septembris, siis tahaks ikka ka Eestimaal suve nautida. Mõned vabad päevad on õnnestunud võtta, aga mida ei ole – see on päike ja suvesoojus- kuigi on juulikuu. Vihma sajab ja õues on pime. Kui natukene on kodu koristatud, natukene rohkem magatud ja veidi lapsi hoitud- siis jääb ikkagi veel mõni päev ja hing ihkab õue. Tekkis plaan paar päeva kodust väljas veeta, aga seda ilma pikema autosõiduta, samas oli soov saada sauna ja võtta ette pikem matkapäev. Täitsa kodu ligidalt leidsime väga omanäolise puhkekoha. Vändra alevi äärealal on üks tubli mees teinud oma maadele puhkekeskuse Kodune Spa ja Glamping, mis üllatab igal hetkel. Selle lihtsa nimetusega koha valimegi lühipuhkuseks.

Kõigepealt- peremees on ehitanud maja puu otsa- see on väga ilus ja päikeseline majake kasemetsa ääres. Vägagi omanäoline ööbimiskoht oli kahjuks broneeritud- ühele soomlannale, kes ennast seal mõnusalt sisse seadis ja oli ka kõva saunataja. Küsisime vahetult enne tema tulekut luba majja sisse piiluda ja mõni plõks teha. Meie ööbisime glampingu telgis, kus oli ameerikalik ülimugav voodi, ja mõnusalt õhku nii, et andis väga glamuurse telkimise mõõdu välja küll. Mõnus oli kuulata öist vihmklõbinat telgikatusel.

Aga kõigest järgemööda. Saabusime ja parkisime tenniseväljaku vastu koduõuele. Puhkemaja territooriumil on võimalik korralikul platsil mängida tennist ja korvpalli. Silma jääb kohe ka lastele mõeldud mänguala tribüüni, staadioniringi ja ahviraudteega. Peremees tuli välja, tutvustas elamist ja olemist, kiikasime sauna ja tutvustasime end kui matkajaid, kel Soomaal pikem retk plaanis. Esimesel päeval tegime jalutuskäigu Vändra alevis, grillisime mõnusas grillikojas, nautisime õhtul korraks välja tulnud päikest ja laisklesime oma telkmajas. Järgmisel päeval peale hommikusööki ja kohvilauajutte peremehega sättisime matkaradadele- meie käikudest Soomaal saab lugeda Ingatsi ja Meiekose postitustest. Peale tiheda, kuid küll üsna suviselt sooja vihma rohket päeva ootas meid soojaks köetud saun. See oli ülimõnus. Mulle meeldis väga omapärane keris, mis andis head leili, aga samas kui potile kaan peale panna, oli mõnus saunasoojus pikemaks istumiseks ja saunalaval maailma parandamiseks. Hästi kosutav oli ka jahutav basseinivõimalus. Saunaalal on veel äge aurusaun. Pesuruum ja riietusruum olid mugavalt avarad- tõeline Kodune Spa. Kel pikemalt aega saavad peoruumi üürida- on piljardilaud ja täisvarustuses kööginurk (ja oakohvimasin). Tegelikult on majas sees veel üks ruum- väikelaste mängutuba- ideaalne koht lasteaiaealise lapse sünnipäeva pidamiseks. Sauna järgselt tegime grillmajas kiirelt õhtusöögi. Peagi saabusid juba uued külalised matkaautoga, need olid kas kihnlased või teelised Kihnust- mõnusat lõkkeäärset kitarrimängu ja viisijuppe kostus öös varaste hommikutundideni. Viimasel hommikul kasutasime veel välikööki kaugtöökontorina ja jätsime peremehega hüvasti. Ahjaa, samal ajal avati Vändras uuenduskuuri läbinud Konsum- pood nagu suures linnas nagu perepoeg esmamulje põhjal ütles.  Käisime meiegi enne kojusõitu piilumas.