Mukri raba

Mukri raba vaatetorn

Mukri matkarada

Juuni 2022

Mukri raba peetakse Eesti üheks vanimaks rabaks-rabarada ja vaatetorn on samas ühed viimati avastatumad. See on “B” tähte meenutav rada, mille mõlemas otsas on parkla ja keskel, vaatetorni juures, samuti võimalus auto kruusasele teele jätta ning üle kraavi rajale põigata. Raba jääb ühele poole külateed st tegemist on edasi-tagasi rajaga. Samas võib valida tagasitee kiirelt kruusateed kasutades. Matkaraja üks suund on ca 2,5 km.

Mukri raba 18 m vaatetorn pakub imelisi vaateid. 2017 taasavatud torn on ehitatud kõrgem ja vastupidavam- kuuekorruseline ning vaateplatvormiga 14,4 m kõrgusel. Eelmine vaatetorn pidas vastu 10 aastat, kuid murdus 2016 tormis. Olen kohtunud seal droonilennutajate kui ka öiste telkijatega- Mukri raba on imeline ja matkasõprade lemmik.

Järveveel polnud veel vesirooside õitemerd- raba ongi igal aastaajal erinev ja ootamas taasavastamist. Pühapäevane pärastlõuna ja varasuvine ilm ei taha tuppa lubada. Rabarada on hea viis laadida akusid enne uut töörohket nädalat. Mukri rada lookleb kõrgrabas ja sääsed jäävad parkla juurde metsa. Pikniku saab teha rabajärve ääres pinkidel. Puhkekohti järve veeres on kaks. Teise järveserva piknikukohal oli ka juba varaseid ujujaid. Eestimaa oma suveootuses on imeilus!

Vaata ka meie postitust lõunanaabrite mereäärse loodusraja külastusest.