Riia Loomaaed

Lõvi Riia Zoo

Rigas Zoo / Riia Loomaaed

Minule Riia loomaaed meeldib. Meenutab miskitpidi Tallinnas Lasnamäe paeses kaldas olnud vana loomaaeda, millest on meeles küll üsna vähe: palavus, karude mägine puur ja lõhn – selline lapsepõlve nostalgia. Kindlasti on täna Tallinna loomadel Veskimetsas paremad tingimused, aga Kadriorus oli midagi, mida uues loomaaias ei ole

Riia Loomaaed võlub just vaikuse ja miniatuursusega. Palju rohelust ja vähe betooni. Rohkem nagu perepark- laste mänguväljak ja söögikohad. Võid mõnusalt veeta terve päeva ja kasvõi mitu korda oma lemmikut piilumas käia.

Rahvarohke oli Troopikamaja- selline põnev koht, kus vahepeal on elanikele koduselt pimedad ruumid ja kohati väga palav troopika. Kohe alguses on võrukael ahvid- küünisahvid, kes meie külaskäigu ajal olid plaani võtnud üksteist veidi üle kavaldada ja kiusata. Täiesti uus oli sebrade aedik, seda ehitati kui mina viimati käisin. Uus on ka antiloopide maja ja jõgi (krokodillidele ? 🙂 ) ahvide saarekesega. Kaelkirjakud on kindlasti Riia Loomaaia tõmbenumber ja esikaane loomad. Nende majas saad olla kõrgel- nende lummavate silmade kõrgusel. Seekord jäid kaelkirjakute pildid tegemata, nende suured silmad uudistasid väljas kevadisi jalutajaid ja me ei läinud poseerijate vahele trügima. Ka ei leidnud me karusid kuigi nemad on olnud järvepoolses küljes. Alati olen ära vaadanud lakaga lõvi, kes tunneb end nagu loomade kuningale kohane ning seekord õnnestus näha ka kängurut- pojaga kukrus. Loomulikult on looma õige koht looduses, kuid eks on loomaaiad olnud ka ohustatud liikide hoidjad ja päästjad. Ja eelkõige mõnus perega ajaveetmise koht. Ikka ju minnakse- kohvikusse ja loomaaeda.

Kõht läks tühjaks ka muidugi. Juba olid avatud Mežapargi sissekäigu juures olevad söögikohad. Grillilõhnad ja suveterasside melu. Meil oli kuidagi tunne, et loomaaeda sobiv söök oleks üks kopsakas burger. Julgeme soovitada kohe esimest kioskit väravast sisenedes. Vaadake valmis võileibadest mööda ja paluge proual valmistada üks ehe burks- saime hästi värske ja krõbedaks grillitud saiaga kõhutäie.

Rigas Zoo on olnud Ķīšezers´i järve kaldal juba aastast 1912. Järv ja selle ääres olev Mežapark on riialaste populaarne pühapäevapuhkuse koht. Kui loomaaia külastus plaanis ja ei leia parkimiskohta, siis ei tasu muretseda ülerahvastuse pärast- enamus inimestest on pühapäevasel jalutuskäigul Metsapargis. See on järgmine sihtkoht.

Aprill 2022

Vaata ka meie Lätis asuvat matkaraja külastust: https://www.fotoblogi.ee/randu-plavas-matkarada/